U BELFASTU ZAIGRALA PETORICA “BIJELIH”: Filip Bradarić debitirao i postao 27. igrač Rijeke koji je nastupio za Hrvatsku

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Sjevernu Irsku 3:0 u pripremnoj utakmici odigranoj u Belfastu a utakmicu je okončalo čak pet bivših ili sadašnjih igrača „Rijeke – Vargić, Mitrović, Leovac, Bradarić i Kramarić

Filip Bradarić u utorak je postao 27 nogometaš Rijeke koji je u službenoj utakmici nastupio za hrvatsku nogometnu reprezentaciju. Bradarić je debitirao u pobjedi na gostovanju protiv Sjeverne Irske u Belfastu i odigrao zapaženu utakmicu.

Hrvatski nogometaši prekinuli su tako odličan niz Sjeverne Irske koja do ogleda s izabranicima Ante Čačića na domaćem travnjaku nije izgubila više od tri godine.

Matej Mitrović i Filip Bradarić, nogometaši Rijeke, krenuli su u početnom sastavu i odigrali su cijelu utakmicu.

Hrvatska je povela već u devetoj minuti. Kramarić je sjajnom loptom izbacio Čopa čiji je udarac vratar Mannus kratko odbio, a pred golom Irske najbolje se snašao Mandžukić – 0:1.

Hrvatska je do drugog gola stigla u 34. minuti. Kramarić je izveo korner, Mitrović glavom prebacio loptu i Čop iz neposredne blizine poentirao za – 0:2.

Sjajnu večer u Belfastu prekrasnim pogotkom u 67. minuti zaključio je Andrej Kramarić.

Prije Bradarića za reprezentaciju Hrvatske u novije vrijeme igrali su Matej Mitrović, Ivan Tomečak, Ivan Močinić, Ivan Vargić, Mate Maleš, Leon Benko, Anas Sharbini, Marin Leovac, Marko Lešković, Mato Jajalo i Andrej Kramarić.

Ivan Vargić, Marin Leovac i Andrej Kramarić, koji su u Rijeci igrali donedavno i ostavili dubok trag, također su sudjelovali u pobjedi protiv Sjeverne Irske.

Kramarić je još jednom dokazao da je u sjajnoj formi, te je uz pogodak sudjelovao kod prva dva gola.

Kroz povijest niz igrača Rijeke obukao je dres Hrvatske, počevši od Roberta Rubčića koji je zaigrao 1990. godine protiv Rumunjske. Dres Hrvatske, dok su bili igrači Rijeke, nosili su i Renato Pilipović, Siniša Linić, Fabijan Komljenović, Kazimir Vulić, Davor Vugrinec, Dario Knežević, Tonči Gabrić, Goran Brajković, Mladen Romić, Dubravko Pavličić, Jasmin Agić, Mladen Mladenović, Elvis Brajković i Damir Milinović.

SJEVERNA IRSKA – HRVATSKA 0:3 (0:2)